Türk Telekom International ile DE-CIX İstanbul’dan işbirliği

Lider telekomünikasyon operatörü Türk Telekom International ile Frankfurt merkezli Internet Değişim operatörü DE-CIX, Türk Telekom International’ın DE-CIX ürün ve hizmetlerinin yetkili satış noktası olduğunu ve Internet Değişim Noktası hizmetleri için DE-CIX İstanbul platformuna katıldığını duyuran önemli bir işbirliğine imza attı.

Türk Telekom çatısı altında, kurumun uluslararası iş birimi olarak Orta ve Güney Avrupa, Türkiye Kafkasya, Ortadoğu ile Asya dahil olmak üzere 19 ülkede faaliyet gösteren Türk Telekom International, Internet Değişim Noktası hizmetleri konusunda globalde DE-CIX ile olan işbirliğini Türkiye’de de başlattı. Her türlü internet/veri hizmeti, altyapı ve ses hizmetlerinin toptan satışını ve alternatif taşıyıcılar, mobil operatörler, kablolu TV şirketleri, internet hizmet sağlayıcıları ve kurumsal müşterilere satışı gibi telekomünikasyon hizmetlerini çok geniş bir yelpazede sunan Türk Telekom International, bundan böyle Türkiye’de internet trafiğinin kalitesini ve güvenliğini DE-CIX İstanbul’a emanet edecek.

Türkiye pazarında faaliyet gösteren ve halihazırda 5 veri merkezi ve 20’yi aşkın bağlı ağ ile birlikte çalışan DE-CIX İstanbul, başta Internet Değişimi ve Bulut hizmetleri olmak üzere sunduğu hizmetlerle Türk Telekom International’ın Türkiye’deki Internet Değişim Noktası olacak.

Türk Telekom International’ın CEO’su Mehmet Toros “DE-CIX İstanbul ile olan işbirliğinin, bölgede yeni açılımlarımıza değer katacağına inanıyorum. Bu anlaşma aynı zamanda, Türk Telekom International’ın İstanbul’u bölgesel bir veri üssü olarak konumlandırdığının da altını çiziyor. Bugünün rekabetçi telekomünikasyon pazarında, eksiksiz ticari hizmetler sunmak için alternatif hizmetleri bünyeye dahil etmek çok önemli, bu işbirliği de buna oldukça iyi bir örnek” dedi.

DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türk Telekom International, her türlü internet / veri hizmeti alanında sadece ülkemizde değil Avrupa’dan Asya’ya kadar faaliyet gösteren bir kurum. Sahip olduğu tecrübe ve vizyonla, yetkili satıcımız olarak DE-CIX ürün ve hizmetlerinin yaygınlaşmasında büyük rol oynayacağından eminim. Globaldeki işbirliğimiz bundan böyle Türkiye’de de devam edecek ve bu adım, internet hizmetlerinin Türkiye’de hak ettiği kaliteye ulaşması açısından oldukça önemli. Bu hamle, Internet Değişim Noktası hizmetleri açısından bölge içindeki pek çok adımın başlangıcı olacak” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.