Soyağacı sorgulama hizmeti askıya alındı!

edevlet Soyağacı

Soyayağacı sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet kapısında yeni bir hizmet devreye sokuldu. Artık Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesi getirildi. Kullanıcılar buradan çıkartacakları belge ile ailelerine ait tüm soyağacını kolayca görüntüleyebilecekler.

Soyağacı sorgulama hizmeti bir süreliğine askıya alındı!

Geçtiğimiz gün E-Devlet kapısında hizmete sunulan yeni işlem vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Herkesin merakla ulaşmaya çalıştığı sistem ise bu yoğunluğa dayanamadı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesi uzun bir süredir görevini yerine getiremezken yaşanan yoğunluk nedeniyle E-Devlet kapısı da verimli çalışamaz hale geldi ve soyayağacı sorgulama dışında işi olan vatandaşlarda maalesef işlerini yerine getiremedi.

Soyağacı sorgulama
E devlet Soyağacı

Özellikle geçtiğimiz akşam saatlerinde büyük bir yoğunluğun meydana gelmesinden ötürü sistem tümüyle kilitlendi. Bu durumun neticesinde ise E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası “Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır.” uyarısıyla bir süreliğine askıya alındı.

Soyağacı sorgulama ne zaman aktifleşecek?

Kısa süre içerisinde ülkemizde en çok arananlar arasına giren E-Devlet kapısının yeni işlemi, Google üzerinde 5 milyondan fazla aratıldı. Yapılan açıklamaya göreyse ilk gün sadece 1 saat içerisinde 33 bin belge üretildi.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle hizmet veremeyen Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesinin ne zaman tekrar hizmete gireceği konusunda bir açıklama maalesef bulunmuyor. Ancak sistem üzerindeki teknik sorunların giderilmesinin ardından hızlı bir şekilde tekrar hizmete girmesi bekleniyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.