İngilizce Konuşarak Öğren

Çağımızın En Önemli Gereksinimi: İngilizce Konuşarak Öğren Sitesinde

Çocuklar hafızaları oldukça berrak olduğu için öğrenme kapasiteleri çok daha hızlı olacaktır. Bu nedenle kreş düzeyinden itibaren çocuklara farklı dallarda eğitimler verilebilir. Özellikle dil eğitiminin bu yaşlardan başlaması çok önemlidir. Çünkü telaffuz alanında sağlama bir temel atılabilirse, öğrenci sonraki aşamalarda daha başarılı dil eğitimleri alacaktır. Tabi ki yapılan bu çalışmaların eğlenceli formlarda şarkılar ve oyunlarla sunulması da motivasyon adına çocuklara pozitif etkiler kazandıracaktır. Bu alanda ingilizce ninniler şarkılar öğrenerek, temel kelimelerin hafızalarda daha kalıcı olarak yerleşmesini sağlayabilirsiniz. Melodi ile birlikte kullanılan İngilizce sözcükler çok daha hoş bir çalışma olacaktır. Özellikle uyku öncesi söyleyeceğiniz bu ninniler kalıcı bir öğrenme aşaması ortaya çıkarabilir.

İngilizce ve farklı dillerde de olduğu gibi mutlaka daha çok pratik ile çalışmalarınızı desteklemeniz gereklidir. Çünkü dil konuştukça öğrenilir. Dili bir ders gibi okuyarak çalışır ve bir kenara koyarsanız unutmanız çok normal bir afet olur. Kelime ezberine çok fazla önem vermeniz tavsiye edilir. Resimli kartlarla kelime ezberleri yapabilirsiniz. Bu hafızalarda bir etkileşim oluşturabilir. Bunun yanında kelimeleri belirli gruplar halinde öğrenmeye çalışmakta çok önemlidir. Özellikle ingilizce meslekler ile ilgili cümleler gibi kategorilere ayırarak kelimelerin öğrenilmesi çok daha kolay olabilir. Kelime öğrenirken öncelikle telaffuz alanında doğru kullanımlar öğrenmek gereklidir. İkinci olarak anlamını bilmek gereklidir. Ancak İngilizce kelimelerin Türkçe karşılığı olarak farklı farklı anlamlar karşınıza çıkabilir. Bazı cümlelerle kullandığınız kelimeleri cümle akışına göre anlamlandırmanız gerekli olabilir. Bu nedenle kelimelerin anlamlarını öğrenirken farklı olan kelimeleri de yanında öğrenmek faydalı olacaktır. Üçüncü olarak ise öğrendiğiniz kelimeleri cümle içerisinde kullanmanız gereklidir. Bu şekilde pratik yapmaya devam ederek, kelimeleri hafızalarınızda daha net bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda İngilizce dünya çapında tam olarak 53 ülkenin resmi dili olmaktadır. Pek çok ülkede de ana dili dışında öğretilen ikinci kelime olarak kullanılır. Bazı söylentilerden gelen İngilizce bitmiştir, eleştirilerine birde bu açıdan bakmak gereklidir. Bu alanda aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-bitmistir/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Öncelikle iyi bir kariyer hedefiniz var ise iş dünyası içerisinde tercih edilir olmanızı sağlayacak tek özellik İngilizcedir. Aynı kategoride meslektaşlarınız arasında aynı özelliklerinizin olması muhtemelidir. Sizi diğerlerinden ayıracak özellik ise daha ileri düzeyde bir İngilizce olacaktır. Sadece iş alanında değil, artık sosyal hayatın pek çok kademesinde bilgiye ulaşabilmeniz için İngilizce en önemli araç olmaktadır. Bu nedenle de birey olarak daha aktif bir sosyal yaşam içinde mutlaka daha başarılı bir dil kullanımına ihtiyacınız olacaktır. Bunların yanı sıra tatillerinizde ve seyahatlerinizde daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. İletişim sorunu yaşamdan gezdiğiniz tüm alanlarda sorunsuz bir şekilde tatilinizi geçirebilirsiniz. İster bireysel, ister kurumsal her alanda İngilizce günümüzün en önemli gereklilikleri arasında yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.