EMUI 11’in Sahip Olacağı Bazı Özellikler Açığa Çıktı

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, 10 Eylül’de büyük bir konferans düzenleyecek. Şirket, bu konferans kapsamında da Android 11’in yeniliklerine dayalı olarak geliştirilen EMUI 11’i resmen duyuracak. Huawei ekibi, şu ana dek yeni arayüzüyle ilgili detaylı bir açıklama yapmamış olsa da bugün Weibo’dan gelen haberler, EMUI 11‘in sahip olacağı bazı özellikleri ortaya koyuyor.

Huawei, 2020 yılının başlarında Mate 30, Mate 20 ve P30 serisi için bazı Always-on Display (AoD) temaları tanıtmıştı. Bu temalar, işlevselliklerinin yanı sıra şık tasarımlarıyla dikkatleri üzerinde çekiyordu. Görünüşe göre EMUI 10.1 için kullanıma sunulan temalar, EMUI 11’de daha gelişmiş olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca yine EMUI 10.1 ile kullanıma sunulan çoklu görev menüsü de EMUI 11’de çok daha işlevsel bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Weibo’da yer alan bilgilere göre EMUI 11’in kullanıcı deneyimi, tüm EMUI 10 sürümlerinden çok daha iyi olacak. Ayrıca görünüşe göre Huawei, EMUI 11’i bazı eski cihazlarında da kullanıma sunacak. Bunun nedeniyse Weibo’daki sızıntıcının, EMUI 11’in eski cihazlarda da kolaylıkla benimsenebileceğini iddia etmesi. Ayrıca EMUI 11, yeni bir dahili çeviri özelliğine de sahip olacakmış.

Huawei EMUI 11’in lansmanından hemen sonra, P40 serisi için beta testlerine başlayacak. Şirket bu sayede EMUI 11’deki yenilikleri kullanıcılarla birlikte test etme imkanı yakalayacak. Ekim ayında piyasaya sürülmesi muhtemel olan Huawei Mate 40 serisi telefonlarsa EMUI 11’le ön yüklü olarak gelecek. EMUI 11’in tüm özellikleri, 10 Eylül’de düzenlenecek etkinlikle gün yüzüne çıkacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.